اقامت یونان


مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

اقامت یونان
توانایی سفر به اروپا یکی از مهمترین اهداف برای بسیاری از جستجوگران برنامه های اقامت از طریق سرمایه گذاری های است و یکی از ارزان ترین و ساده ترین راه های به دست آوردن آن در یونان است.
این کشور باستانی، که یک دهه رکود اقتصادی را تجربه کرده بود ، در سال 2013 درهای خود را به روی  بیگانگان با ارزش خالص بالا از طریق برنامه ویزای طلایی خود گشود، که به سرمایه گذاران طیف گسترده ای از گزینه های سرمایه گذاری، از جمله املاک و مستغلات ، سرمایه گذاری عمومی و محصولات مالی را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. محبوب ترین و ساده ترین مسیر خرید به املاک و مستغلات با حداقل 250,000 یورو است. مجوزهای اقامت دائم یونان هر پنج سال یکبار قابل تمدید هستند و دارندگان آن از آزادی سفر در سراسر منطقه شینگن اتحادیه اروپا برخوردارند.
از ابتدای این برنامه تا ماه مه 2020 ، دولت یونان صدها هزار مجوز از این دست صادر کرده است که نزدیک به 2 میلیارد یورو به اقتصاد وارد می کند. 5 کشور برتر که سرمایه گذاران از آنها سرچشمه گرفته اند به ترتیب چین ، ترکیه ، روسیه ، لبنان و مصر می باشند.
در حالی که این مجوز امکان اقامت و مسافرت را فراهم می کند ، امکان اشتغال را به جز برای مدیر اجرایی یک شرکت نمی دهد. با این حال ، اجرای فعالیت سرمایه گذاری برای دارندگان ویزای طلایی آزاد است. علاوه بر این ، اقامت ویزای طلایی حق یک مسیر مستقیم برای تابعیت را دارد - کسانی که هفت سال متوالی در این کشور می مانند، به شرطی که هر سال کمتر از 183 روز نباشد، واجد شرایط درخواست قبول تابعیت هستند.
تابعیت از طریق سرمایه گذاری
هر چند یونان برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری ندارد ، سرمایه گذاران خارجی ، که با ویزای طلایی مقیم یونان هستند ، ممکن است بتوانند پس از هفت سال برای تابعیت اقدام کنند.
نحوه اقدام
قبل از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ، محصولات مالی یا ایجاد سایر فعالیت های سرمایه گذاری، ممکن است سرمایه گذاران برای ورود به یونان از کشورهای خود درخواست ویزای شینگن کنند. پس از ورود به یونان ، سرمایه گذاران باید برای شماره مالیات یونانی در اداره امور مالیاتی درخواست کنند و یک حساب بانکی یونانی افتتاح کنند. یک وکالت نامه باید در دفترخانه اسناد رسمی تنظیم و امضا شود برای اینکه نماینده بتواند به کلیه رویه های موجود رسیدگی کند.
سرمایه گذاران چه در املاک و یا چه در محصولات مالی سرمایه گذاری کنند، خرید آنها باید قبل از درخواست مجوز اقامت تکمیل شود. به محض ارسال درخواست ، متقاضی مجاز است با گواهی اقامت موقت خود در کشور بماند یا از کشور خود به آزادانه یونان سفر کند. کارت اقامت الکترونیکی تقریباً 40-60 روز پس از درخواست صادر می شود. برای سرمایه گذارانی که ترجیح می دهند کسب و کار خود را شروع کنند، باید قبل از شروع مراحل فوق، برنامه کاری خود را برای تصویب ارسال کنند.
سایر هزینه های تملک املاک و مستغلات به طور کلی شامل مالیات انتقال ملک ، هزینه ثبت سند مالکیت، هزینه دفتر اسناد رسمی و هزینه مشاور املاک است.
اعضای خانواده های سرمایه گذاران ، از جمله همسر، یا شریک زندگی از طریق توافق نامه هم زیستی که در یونان منعقد شده باشد، والدین، و فرزندان تا 21 سال می توانند مجوز اقامت را تحت همان سرمایه گذاری دریافت کنند.
مجوزهای اقامت هر پنج سال یکبار قابل تمدید است، به شرط اینکه که مالکیت ملک، کسب و کار یا محصولات مالی با حداقل سرمایه لازم حفظ شود.
دسترسی
کسانی که مجوز اقامت دریافت می کنند می توانند آزادانه در منطقه شینگن، متشکل از 26 کشور اروپایی که گذرنامه ها و سایر کنترل های مرزی را در مرزهای مشترک خود لغو کرده اند، حداکثر به مدت 90 روز بدون ویزا در یک دوره 180 روزه سفر کنند.
ویژگی های اقتصادی کشور
یونان به عنوان زادگاه دموکراسی و بازی های المپیک، کشوری توسعه یافته با استاندارد زندگی بالا است. در حالی که اقتصاد این کشور و سطح اشتغال آن از سال 2010 بهبود یافته است، مردم یونان همچنان درد ناشی از تداوم اقدامات ریاضتی، از جمله افزایش مالیات و قطع حقوق بازنشستگان، مرتبط با کمک‌های مالی اتحادیه اروپا به این کشور را احساس می‌کنند.
حتی با وجود مشکلات اقتصادی، یونان همچنان به دلیل تاریخ و زیبایی های طبیعی خود، گردشگران را جذب می کند. طبق گزارش سازمان جهانی گردشگری، خرابه‌های معماری، سواحل شنی و مردم خوش مشرب آن، یونان را به هشتمین کشور پربازدید اروپا در سال 2016 تبدیل کرده اند.
گردشگری منبع اصلی درآمد خارجی بعد از کشتیرانی است. بیشتر تجارت این کشور در پایتخت آن، آتن، متمرکز است. یونان از درآمد ساکنانش که در هر نقطه ای از جهان به دست می‌آید مالیات می‌گیرد، اما مالیات های پرداخت شده در کشوری که سود دهی داشته است را در ستون بستانکاری وارد می کند. نرخ مالیات بر درآمد از 22 تا 45 درصد است.
اقامت از طریق سرمایه گذاری
سرمایه گذاران غیر اتحادیه اروپا می توانند یکی از گزینه های زیر را برای درخواست ویزای طلایی خود انتخاب کنند.
  • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات با حداقل 250,000 یورو
املاک قابل قبول شامل املاک مسکونی، املاک تجاری، انبارها و تدارکات، قطعات زمین، ساختمان ها و هتل ها است. سرمایه گذاران همچنین می توانند قراردادهای اشتراک زمانی یا قراردادهای اجاره بلندمدت در هتل ها و اقامتگاه های توریستی امضا کنند. مالکیت مشترک املاک مشمول ویزای طلایی است، مشروط بر اینکه هر متقاضی حداقل مبلغ 250,000 یورو را سرمایه گذاری کند.
  • سرمایه گذاری عمومی با حداقل 250,000 یورو
سرمایه گذاران می توانند یک کسب و کار یا یک شرکت فرعی از کسب و کار موجود خود در یونان ایجاد کنند که به اقتصاد محلی کمک می کند. هیچ محدودیتی برای صنعتی که کسب و کار از آن بهره برداری می کند، تا زمانی که تأثیر مثبتی بر اقتصاد یونان داشته باشد، وجود ندارد. مقامات توانایی یک کسب و کار را از نظر ایجاد شغل، ترویج منابع محلی و محصولات داخلی، نوآوری و پذیرش فناوری جدید ارزیابی خواهند کرد.
هیچ محدودیتی برای تعداد کل سرمایه‌گذاران مجاز تحت یک پروژه سرمایه‌گذاری وجود ندارد و هیچ مقدار مشخصی برای سرمایه‌گذاری مورد نیاز در این مسیر وجود ندارد. با این حال، حداقل 250,000 یورو باید توسط هر سرمایه گذار در یک پروژه سرمایه گذاری شود و تعداد مدیران اجرایی مجاز در یک پروژه به کل سرمایه گذاری انجام شده بستگی دارد.
  • محصولات مالی با سرمایه 400,000 یورو تا 800,000 یورو
محصولات مالی قابل قبول شامل اوراق قرضه دولتی، سهام شرکت یونانی، سپرده های بانک یونانی است.
  • ویزای عشایر دیجیتال
یونان ویزای ویژه برای عشایر دیجیتال را در سپتامبر 2021 آغاز کرد و به بیگانگانی با درآمد جهانی بیش از 3,500 یورو در ماه اجازه می‌دهد ویزای یکساله اقامت در این کشور را دریافت کنند. ویزا در پایان دوره 12 ماهه قابل تمدید است.
 
نظرات
  1. نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
$comment-submit$