اقامت لتونی


مهاجرت به لتونی از طریق سرمایه گذاری

اقامت لتونی
بررسی اجمالی برنامه های مهاجرت به لتونی از طریق سرمایه گذاری
ویزای طلایی لتونی یکی از ارزان ترین برنامه های سرمایه گذاری مهاجرت به اروپا است. سرمایه گذاران خارجی از کشورهایی غیراز  اتحادیه اروپا که به دنبال ویزای اقامت دائم هستند می توانند مجوز اقامت با اعتبار 5 ساله دریافت کنند. یک سرمایه‌گذار و خانواده‌اش می‌توانند در لتونی زندگی کنند و آزادانه در منطقه شینگن سفر کنند و هیچ الزامی برای اقامت وجود ندارد.
گزینه ها شامل حداقل سرمایه گذاری شرکتی با سرمایه قانونی یک شرکت لتونیایی به میزان حداقل 50,000 یورو  و پرداخت یک مرتبه کارمزد دولتی به میزان 10,000 یورو، حداقل سرمایه گذاری در املاک به میزان 250,000 یورو به اضافه 5 درصد کارمزد کشور بر قیمت خریداری شده، یا بانکی سپرده گذاری حداقل 280,000 یورو در یک موسسه اعتباری. هر یک از این مسیرهای سرمایه گذاری به متقاضیان اجازه می دهد تا یک مجوز اقامت موقت 5 ساله دریافت کنند که بعداً می تواند به اقامت دائم تبدیل شود. تابعیت لتونی پس از 10 سال اقامت قانونی در لتونی امکان پذیر است.
تابعیت از طریق سرمایه گذاری
در حالی که هیچ برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد، پس از پنج سال از داشتن مجوز اقامت موقت، فرد می تواند برای مجوز اقامت دائم اقدام کند و سپس پس از ده سال اقامت در لتونی، یک سرمایه گذار می تواند برای تابعیت اقدام کند.
نحوه اقدام
به اداره مهاجرت لتونی درخواست دهید. دو الی سه ماه طول می کشد تا ویزا بگیرید. متقاضیان باید فاقد سوپیشینه باشند.
دسترسی
مجوز اقامت به شما این اجازه را می دهد تا بدون ویزا به تمام کشورهای شنگن سفر کنید. تابعیت منجر به دسترسی به 166 کشور بدون داشتن ویزا می شود.
ویژگی های اقتصادی کشور
لتونی کشوری است که به عنوان پل بین شرق و غرب دیده می شود و دسترسی مستقیم به بازارهای اروپایی را فراهم می کند. لتونی دارای هزینه زندگی کم ، زیرساخت های توسعه یافته، نیروی کار ماهر و پایین ترین نرخ مالیات کل در کشورهای بالتیک است.
اقامت از طریق سرمایه گذاری
بازرگانان خارجی می توانند با سرمایه گذاری در یک شرکت لتونیایی، خرید ملک و یا واریز وجه به حساب بانکی، مجوز اقامت دریافت کنند. آنها می توانند حداقل میزان سرمایه گذاری شرکتی از سرمایه قانونی یک شرکت لتونی حداقل 50,000 یورو را سرمایه گذاری کنند و یک بار کارمزد دولتی به میزان 10,000 یورورا  بپردازند، اما باید در شرکتی با کمتر از 50 کارمند با گردش مالی سالانه کمتر از 10,000,000 یورو سرمایه گذاری کنند. در طی یک دوره یک ساله، شرکت باید یه میزان حداقل 40,000 یورو مالیات سالانه تولید و پرداخت کند - مالیات بر حقوق، مالیات بر درآمد شرکت، مالیات غیر مستقیم و غیره - به علاوه پرداخت مالیات ماهانه که ممکن است از 3,400 یورو کمتر نباشد، در غیر این صورت سرمایه گذار اقامت خود را از دست خواهد داد. برای تمدید اقامت، این شرط باید هر سال انجام شود.
گزینه املاک مستلزم حداقل سرمایه گذاری 250,000 یورو در املاک به اضافه 5 درصد کارمزد کشور بر قیمت خریداری شده است. حداقل میزان سرمایه گذاری مورد نیاز در املاک و مستغلات به موقعیت ملک بستگی دارد. الزامات شامل این است که ملک باید از یک شهروند لتونی یا اتحادیه اروپا یا یک شخص حقوقی مقیم لتونی یا اتحادیه اروپا خریداری شود و ارزیابی دولتی ارزش کاداستری نباید کمتر از 80,000 یورو باشد.
گزینه سوم سپرده گذاری حداقل 280,000 یورو در یک موسسه اعتباری یا بانکی لتونی برای یک دوره ثابت پنج ساله است
نظرات
  1. نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
$comment-submit$