اقامت ترکیه


تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک

اقامت ترکیه
تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری
ترکیه ممکن است مقصد روشنی برای مهاجرین سرمایه گذار  به نظر نرسد، اما این کشور امیدوار است که سالانه یک میلیارد دلار از طریق برنامه ای که به هر شخصی که سرمایه گذاری شش رقمی سه ساله به دلار آمریکا در اوراق قرضه، کسب و کار، سپرده های بانکی یا املاک انجام می دهد، تابعیت می دهد، جذب کند.
تابعیت از طریق سرمایه گذاری
برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری ترکیه پنج مسیر اصلی را ارائه می دهد:
  • اوراق قرضه دولتی: سرمایه گذاران می توانند با خرید 500,000 دلار اوراق قرضه دولتی واجد شرایط تابعیت شوند.
  • سپرده های بانکی: سرمایه گذاری 500,000 دلار در یک حساب بانکی در ترکیه، صاحب حساب را واجد شرایط تابعیت می کند.
  • سرمایه‌گذاری‌های سرمایه: سرمایه‌گذاران می‌توانند با سرمایه‌گذاری 500,000 دلاری یا به هر میزان که تعداد 50 شغل یا بیشتر ایجاد کند، تابعیت دریافت کنند.
  • سرمایه گذاری در صندوق ها: تابعیت را می توان با خرید یک سهم 500,000 دلاری از یک صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات یا یک صندوق سرمایه گذاری تازه تاسیس به دست آورد.
  • املاک و مستغلات: ارزان ترین و ساده ترین گزینه: سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری 400,000 دلار یا بیشتر در املاک و مستغلات واجد شرایط تابعیت شوند.
ساختار کلیه سرمایه گذاری ها باید به گونه ای باشد که سرمایه گذار به مدت سه سال قادر به واگذاری آنها نباشد. هیچ شرط اقامتی برای واجد شرایط بودن تابعیت، وجود ندارد.
گزینه املاک و مستغلات محبوب‌ترین گزینه است؛ علاوه بر اینکه ارزان‌ترین مسیراست، همچنین به شدت در حال تبلیغ شدن توسط انبوه سازان ترکیه در سراسر خاورمیانه می باشد که آن را به عنوان انگیزه ای بر ارزش افزوده برای سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات ترکیه مطرح می کنند. با این حال، نظارت بر این صنعت ضعیف است و کارشناسان توصیه می کنند که مشورت های بومی را حفظ کنند تا از مبادله صحیح اسناد لازم، از جمله ارزیابی رسمی املاک توسط انبوه سازان اطمینان حاصل شود.
 
نظرات
  1. نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
$comment-submit$