اقامت آلمان از طریق خود اشتغالی


بررسی اجمالی برنامه های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

اقامت آلمان از طریق خود اشتغالی
گذرنامه آلمان یکی از قدرتمندترین گذرنامه های جهان در نظر گرفته می شود –  شهروندان آلمانی از دسترسی بدون ویزا به 189 کشور برخوردارند. در حالی که آلمان برنامه ویزای خاصی برای سرمایه گذاران ندارد ، قانون اقامت آلمان به سرمایه گذاران خارجی اجازه می دهد تابرای مجوز اقامت سه ساله اقدام کنند. ضروری است که سرمایه گذاران شرکت خود را تأسیس کنند یا مبلغ قابل توجهی را در یک شرکت آلمانی سرمایه گذاری کنند. روند تشکیل شرکت حدود سه تا چهار و روند درخواست ویزا حدود سه ماه به طول می انجامد. هیچ ضرورتی برای سرمایه گذاری حداقلی وجود ندارد ، اما حداقل سرمایه ثبتی یک شرکت 25,000 یورو تعیین شده است.
دارندگان ویزا می توانند مجوز اقامت سه ساله را دریافت کنند که پس از اثبات موفقیت آمیز بودن کسب و کارشان، میتواند به صورت مجوز اقامت دائم تمدید شود. زوجین و کودکان زیر سن قانونی نیز می توانند برای مجوز اقامت دیدار از خانوداه اقدام کنند، که مزایای بیشتری نسبت به انوع دیگر ویزاها دارد.
تابعیت از طریق سرمایه گذاری
اگرچه آلمان برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری را پیشنهاد نمی دهد، اما متقاضیانی که موفق به دریافت  اقامت شده اند می توانند پس از حداقل هشت سال اقامت در آلمان به طور معمول و قانونی، تابعیت و پاسپورت معتبر اتحادیه اروپا را دریافت کنند. این دوره را می توان پس از اتمام موفقیت آمیز دوره ادغام یا خدمات ادغام ویژه به ترتیب به هفت یا حتی به شش سال کاهش داد.
نحوه اقدام
درخواست های مجوز اقامت به منظور خوداشتغالی توسط ادارات بومی افراد بیگانه و اتاق بازرگانی ارزیابی می شود. متقاضیان باید ثابت کنندکه فعالیت های تجاری پیشنهادی آنها می تواند تاثیر اقتصادی مثبت داشته باشد و سرمایه مالی کسب و کارشان تامین شده است. برنامه های کسب و کار، مدارک سرمایه موجود، قراردادهای کاری مدیران با جزییات حقوق آنها، مدارک ثبت کسب و کار و گزیده ای از ثبت تجاری نیز باید ارائه شوند.
رسیدگی به درخواست حدود دو تا سه ماه، بسته به سفارتخانه یا کنسولگری که درخواست ها به انها ارسال می شود، به طول می انجامد.
دسترسی
تابعیت آلمان اجازه دسترسی بدون ویزا به 189 کشور از جمله 26 کشور شینگن را می دهد.
ویژگی های اقتصادی کشور
آلمان از نظر استراتژیک در مرکز اروپا قرار دارد و غول اقتصادی این قاره است. این کشور از زیرساخت های اقتصادی قوی و با ثبات برخوردار است و یکی از صادرکنندگان پیشرو و چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است.
اقامت از طریق سرمایه گذاری
آلمان برنامه خاصی برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ندارد، اما سرمایه گذاران (موسسین شرکت) می توانند برای مجوز اقامت با هدف خوداشتغالی اقدام کنند. هیچ ضرورت حداقلی برای مبلغ سرمایه گذاری وجود ندارد، ، اما حداقل سرمایه ثبتی یک شرکت 25,000 یورو تعیین شده است. هنگام ثبت شرکت باید حداقل 12,500 یورو در حساب بانکی سپرده گذاری شود.  GmbH، یک شرکت با مسئولیت محدود است و رایج ترین نوع شرکت محسوب می شود؛ زیرا می تواند توسط یک نفر تاسیس شود که می تواند همزمان به عنوان مدیر و سهامدار عمل کند.
سرمایه گذاران یک مجوز اقامت با اعتبار سه سال دریافت خواهند کردکه در صورت رعایت سایر شرایط، می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند.
 
نظرات
  1. نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
$comment-submit$